ردیاب خودرو شرکت فرجاد سیستم پرداز

ردیاب خودرو،جی پی اس خودرو

Farjad System


ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یک دستگاه الکترونیکی است که موقعیت خودرو (سواری ، کامیون ، اتوبوس و ... ) را ارسال می کند. موقعیت ارسال شده توسط دستگاه ردیاب خودرو را میتوان از طریق سایت ردیابی یا گوشی موبایل بر روی نقشه مشاهده کرد.

ردیاب خودرو روی چه وسایل نقلیه ای نصب می شود ؟

دستگاه ردیاب بسته به نوع و مدل آن ، قابل نصب بر روی هر وسیله نقلیه ای از قبیل سواری ، کامیون ، اتوبوس ، کامیونت ، ماشین آلات کشاورزی ، دستگاههای راهسازی ، موتورسیکلت و دوچرخه می باشد.

ردیاب خودرو یا ردیاب جی پی اس چه کاربرد هایی دارد؟

ردیاب خودرو به همراه سامانه ردیابی خودرو کاربردها و مزایای زیر را می تواند برای استفاده کننده داشته باشد:

 • با خبر شدن از نحوه استفاده کارکنان از وسیله نقلیه در اختیار آنها
 • کنترل تردد کارکنان و رانندگان و ثبت ورود و خروج آنها به شرکت
 • ثبت ورود و خروج خودروها را به محلهای خاص
 • محاسبه کارکرد وسیله نقلیه بر اساس ساعات در حرکت بودند یا مسافت طی شده
 • جلوگیری از تخلف خروج از مسیر پیش بینی شده
 • صرفه جویی در هزینه سوخت و هزینه تعمیرات خودرو از طریق جلوگیری از استفاده غیر مجاز
 • افزایش ایمنی رانندگی از طریق نظارت بر سرعت حرکت خودروها
 • افزایش ایمنی رانندگی با جلوگیری از رانندگی هیجانی (شتاب زیاد و گردش ناگهانی)
 • پیدا کردن خودرو و وسیله نقلیه سرقت شده
 • امنیت اخلاقی خانواده از طریق نظارت بر رفت و آمد اعضای خانواده
 • کمک به نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه وسایل نقلیه و ماشین آلات

نصب ردیاب خودرو؟

بسته به نوع خودرو و نوع ردیاب ، نحوه نصب و محل نصب متفاوت می باشد ولیکن به صورت عمومی ، ردیاب‌های خودرو نیاز به اتصال به برق خودرو دارند که در داخل کابین خودرو در نزدیکی سیم کشی برق خودرو نصب می شوند و از برق خودرو تغذیه می کنند. دستگاه ردیاب خودرو را بسته به نوع کاربردی که از آن‌ها مورد انتظار است در داخل خودرو می‌توان جاسازی یا مخفی سازی نمود تا از دسترس افراد غیر مجاز دور باشد.

سیم کارت

دستگاه های ردیاب جی پی اس که امروزه استفاده می شوند عمدتاً از تکنولوژی موبایل جهت ارسال اطلاعات استفاده می کنند که در داخل آنها باید سیم کارت قرار داده شود و معمولاً همه سیم کارت های رایج کشور در داخل ردیاب خودرو کار میکند.

چگونه از ردیاب خودرو استفاده میشود؟

ردیاب خودرو دستگاهی است که داخل وسیله نقلیه معمولاً دور از دسترس و دید نصب می‌شود و در بعضی مواقع راننده و سرنشینان از وجود چنین دستگاهی در داخل خودرو اطلاعی ندارند و استفاده کننده از این سیستم در محلی دور از خودرو از طریق کامپیوتر یا گوشی موبایل خود در حال رصد کردن مسیر حرکت خودرو است و می‌تواند گزارشات متنوع اطلاعات دریافتی را بگیرد و از آن بهره ببرد.برای این کار بایستی از پک نرم افزار یا سایت اینترنتی استفاده کند که معمولاً به اسامی سیستم ردیابی ، پنل ردیابی ، سایت ردیابی و سیستم AVL معروف است . شرکت‌های مختلف ، برند های متفاوتی برای سیستم ردیابی خود استفاده می کنند که در شرکت فرجاد سیستم پرداز ، سیستم ردیابی ردجو از سال ۱۳۸۹ تولید گردیده است و طی سالیان مختلف به تدریج کامل شده است .

ردیاب خودرو چگونه کار میکند؟

ردیاب خودرو یک دستگاه الکترونیکی است که با دریافت سیگنالهای ماهوارههای جی پی اس (GPS) موقعیت خود را بصورت طول وعرض جغرافیایی محاسبه می کند دستگاههای ردیاب خودرو به دو دسته کلی ردیاب خودرو آنلاین(online) و ردیاب خودرو آفلاین (offline) تقسیم بندی می شوند که امروزه بیشتر نوع آنلاین آن رایج می باشد. ردیاب خودرو آنلاین می تواند موقیعتی مکانی محاسبه شده را بوسیله مکانیزم های ارتباطی SMS و GPRS به نرم افزار ردیابی بفرستد 


لیست انواع ردیاب خودرو های موجود
از تماس تلفنی شما جهت اخذ مشاوره رایگان خوشحال خواهیم شد.